Dieta, która leczy, odchudza i przedłuża życie - a wszystko za sprawą tych 20 wyjątkowych produktów.

Aktualizacja: 24 lip 2019

#odchudzanie #odmładzanie #leczeniedietą #dietasirt #sirtuiny #białkasirtuinowe #przeciwstarzeniowo #przedłużenieżycia #żywnośćktóraleczy #dietasirtuinowa

Myślisz sobie kolejna dieta cud? A może myślisz - każda dobra dieta powinna spełniać te trzy założenia. Niezależnie od tego, w której grupie jesteś, po przeczytaniu artykułu i tak wdrożysz te 20 produktów do swojej diety.

Rzeczywiście różnorakie podejścia żywieniowe są ostatnio jak wszystkie inne trendy – pojawiają się, robią wielką furorę, a następnie odchodzą w zapomnienie, często z jeszcze większym hukiem. Dlaczego w tym przypadku miałoby być inaczej? Dużą zaletą tytułowej bohaterki jest mnogość przemawiających na jej korzyść wyników badań naukowych, ale przede wszystkim bliski związek z wyjątkowymi białkami – sirtuinami. Mowa tu zatem o Diecie Sirt.


Dlaczego owe białka są dla Ciebie takie ważne?


Okazuje się, iż regulują one przebieg procesów zachodzących na poziomie komórkowym! Aktywacja genów kodujących sirtuiny może uchronić Cię przed szeregiem chorób przewlekłych, a nawet…przedłużyć życie. Tak! To właśnie te geny odpowiadają za długość naszego życia. Co więcej! Promują one spalanie tkanki tłuszczowej i jednoczesny przyrost tkanki mięśniowej, czegóż chcieć więcej?


Ale jak to zrobić, żeby je aktywować, zapytasz?


Jest na to kilka sposobów! Pewnie słyszałeś o benefitach prowadzenia głodówek czy innych restrykcji kalorycznych? Wielokrotnie już wykazano, że oprócz znaczącej poprawy zdrowia, ograniczenie dostępu do pożywienia wiążę się z wydłużeniem długości życia, a to właśnie za sprawą aktywacji wspomnianych wcześniej genów! Jesz